Anioł i Demon.

wtorek, sierpnia 20, 2013

Anioł i Demon.
Jedne z najczęściej przedstawianych postaci w sztuce.Postanowiłam,że zrobie taki jeden art z ich udziałem.Oczywiście,obie postacie są przedstawione jako kobiety.Niestety mam zrobioną tylko "Prawdę" czyli Kobietę Złotą,Anioła i postać,która kojarzy się z Bogiem,dobrem,pomocą i prawdziwą cnotliwością.
Tak,musiałam narysowac platformy XD Mam słabość do tych butów po za tym uwielbiam je rysować.Dlaczego wybrałam odcienie złota i błękitu?Ogólnie prawie wszystkie postacie Anioła sa przedstawiane w bieli.Dla mnie biel to NICOŚĆ.Uważam,że złote i niebieskie kolory pasują najlepiej,także odcienie szarości.Niebieski kojarzy mi się no z niebiem,niebo z Bogiem i tak dlaje i dalej.No i dlaczego złoty kolor pokrywa skrzydła? Może dlatego,że Anioły są powszechnie uważane za postacie ,które pomagają.Pomagac komuś to jest cięzka praca.A złoto jest cięzkie.Więc kolor odpowiada tej odpowiedzialności,ciężkiej odpowiedzialności,która jest położona na skrzydła tej kobiety.Złoty zmieszałam także z zółtymi kolorami.Na czkole ona ma narysowane słońce.Element na czole i kolor cery odpowiada temu,że słońce kojarzy się z czymś ciepłym i miłym.A Anioły w końcu z własnej woli udzielają pomocy innym z uśmiechem.Więc Słońce oznacza tutaj coś bardzo miłego,ciepłego jak juz wcześniej wspomniałam.
Co ona trzyma?
Jest to coś w rodzaju nieszczęścia innych.Anioły trzymają Twoje smutki i nieszczęscia w swoich rękach starając się to zmienic na dobre.Za to Demon,który będzie po przeciwnej stronie będzie trzymał w zębach tą wstążkę/ coś . Oznacza to iz Demon jest postacią negatywną i zywi się nieszczęściem innych.
Uważam,że łączy się to w logiczną całość.Jestem dumna ze swojej pracy - tej jak i innych.You Might Also Like

0 komentarze